Stříbrná mince Jen počkej! - Zajíc proof

Neohodnoceno

Materiál: Ag 999

Váha: 10 g

Průměr: 30 mm

Provedení: proof

Emisní náklad: 600 ks

 

1 190 Kč
Skladem (1 ks)

Jen počkej zajíci!

Hrdinou druhé stříbrné mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována nesmrtelnou sovětskou groteskou Jen počkej!, se stal zajíc.

Milý a zdvořilý zajíc
 tráví na televizních obrazovkách mnohem méně času než chuligánský vlk, který se ho snaží polapit, a jeho charakter je mnohem méně propracovaný. Zajícovy činy jsou zpočátku vlastně jen reakcí na vlkovy úklady, ale v pozdějších epizodách se stává aktivnějším hybatelem událostí a stále častěji přebírá iniciativu. Jako správnému pionýrovi, který je nebojácný a nechová zášť, se mu dokonce několikrát podaří zachránit vlkův život.

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete roztomilého zajíce v roláku a kraťasech. Kompozici dotváří text JEN POČKEJ! – ZAJÍC. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí vlkovy mince.

Kód Kód: NA-842
Jméno značky: Česká mincovna
Kategorie: Česká mincovna