Stříbrná uncová medaile Jan Saudek - Marie č.1 proof

6 hodnocení
Tip Mimořádná emise
31726 731 1a 1024

Materiál: Ag 999

Váha: 31,1 g

Průměr: 37 mm

Provedení: proof

Emisní náklad: 500 ks

21 000 Kč
Skladem (1 ks)

Popis produktu

Mimořádná stříbrná medaile České mincovny o hmotnosti jedné trojské unce vzdává hold Janu Saudkovi a jeho obrazu s názvem Marie č. 1.

Dílo Jana Saudka je kontroverzní a provokativní oslavou lidství.
 Je smyslné, živočišné, erotické, až perverzní a jeho nejčastějším předmětem je ženství – ať už jde o ženské tělo, které může nabývat všech tvarů a velikostí, nebo o vztah mezi ženou a mužem, který je plný lásky i nenávisti. Přestože Jan Saudek proslul jako světoznámý fotograf, je rovněž uznávaným malířem. Malby, které tvoří, bývají inspirovány jeho fotografiemi a obraz Marie č. 1 není výjimkou. Také umělcův první litografický počin, který vznikl v roce 2020, vychází z ikonické fotografie z roku 1974 a předkládá sytě rudé rty smáčené modrými kapkami vody. V originálním rukopisu malby lze spatřit vzdálenou spřízněnost se stylem Janova bratra Káji, ale jinak jde o zcela originální a nezaměnitelné dílo se silným nábojem. Jeho realističnost a prostorovost přímo vybízejí k reliéfnímu zpracování v podobě pamětní medaile…

Autorem medaile se stal Vojtěch Dostál, DiS., kterého si Jan Saudek osobně vybral v rámci výtvarné soutěže. Averzní strana je reliéfní rekonstrukcí obrazu Marie č. 1. Reverzní strana pak předkládá podpis Jana Saudka vyvedený v nevšední kvalitě reverse proof.

Stříbrná medaile, která vychází v nákladu čítajícím 500 číslovaných kusů, je uložena do tematického blistru.

Kód Kód: 988
Jméno značky: Česká mincovna
Kategorie: Česká mincovna

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení