Zlatá mince Čtyřlístek - Pinďa

Neohodnoceno

Materiál: Au 999,9

Váha: 3,11 g

Průměr: 16 mm

Provedení: proof

Emisní náklad: 300 ks

7 750 Kč
Skladem (1 ks)

Čtyřlístek

Čtyřdílnou sběratelskou minisérii, která vychází u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, zahájil geniální kocour Myšpulín. Druhá zlatá mince České mincovny je věnována Pinďovi.

Pinďa je zajíc,
 kterého poznáte podle červených kalhot s jednou kšandou. Na rozdíl od zbytku Čtyřlístku je tichý, bojácný a šlamastykám se nejraději vyhýbá. Díky dlouhým uším naštěstí slyší všechno, co se kde šustne, a tak mu nic neunikne. Navíc je – jako správný ušák – vynikající sprinter. Není ale žádný strašpytel! I když dobrodružství zavedou Čtyřlístek třeba do dalekého vesmíru, mezi upíry nebo do krutého středověku, Pinďa se jich vždy účastní a často překoná svůj strach, aby zachránil situaci. I když ho Bobík, který nemá strach z ničeho a nikoho, často škádlí, lepší kamarády byste hledali jen těžko…

Autorkou reliéfu pamětní mince, který vychází z původních komiksových ilustrací, se stala Mária Filová, DiS. Na reverzní straně najdete Pinďu při jeho oblíbené kratochvíli – sportu. Kompozici reverzu dotváří ještě Pinďův autogram. Averzní strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnota mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř komiksových mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo součástí Myšpulínovy mince.

 

Kód Kód: 708
Kategorie: Česká mincovna