Vážení sběratelé, z důvodu dovolené od 1.7. až 14.7. budou případné objednávky vyřízeny až následovně. Krásné léto Vám přeje kolektiv NumArt!

Stříbrná pětiuncová medaile Jan Saudek – Tanečnice, proof

Neohodnoceno
Mimořádná emise
jansaudektanecnice5ozagproofa 600
 
 
ryzost: Ag 999
váha: 155,5 g
průměr: 65 mm
autor averzu: Vojtěch Dostál, DiS.
autor reverzu: Petra Brodská, DiS.
 
poznámka: součástí certifikát, baleno v kapsli a dřevěné etui
ilustrativní foto
22 000 Kč
Skladem (1 ks)

Janu Saudkovi vzdává hold již třetí stříbrná medaile České mincovny – tentokrát o hmotnosti pěti trojských uncí. Jejím hlavním motivem je fotografie s názvem Tanečnice.
 

Dílo Jana Saudka je kontroverzní a provokativní oslavou lidství. Podle mnoha kritiků se pohybuje na hranici umění, kýče a pornografie. Je smyslné, živočišné, erotické, až perverzní a jeho nejčastějším předmětem je ženství. Co chce světoznámý fotograf svou tvorbou sdělit? „Fotografií chci vyslovit obdiv k lidem. Že jsou tam občas muži, to je jedno, ale pro mě jsou vrcholem ženy, kterým vděčíme za svůj život – není nikdo, kdo by se nenarodil z ženy. Žena je něco, co se vůbec nedá popsat. Je blízko k dokonalosti. Je krásná. Je důkazem existence boží. Je obdivovaná, zatracovaná, fotografovaná a malovaná. Je něčím, co se všichni umělci pokoušejí zachytit, ale jen málokomu se to podaří. Nikdy jsem ženu nevyfotografoval tak, že by vypadala směšně, že by to nebylo obdivné,“ říká Jan Saudek. Ženské tělo, které může nabývat všech tvarů a velikostí, umělec považuje za stroj na výrobu rozkoše. Vyobrazil ho například na fotografii Tanečnice, která přímo vybízí k reliéfnímu zpracování…

Autorem medaile Jana Saudka se již potřetí stal Vojtěch Dostál, DiS. Averzní strana je reliéfní rekonstrukcí fotografie Tanečnice. Reverzní strana pak předkládá podpis Jana Saudka vyvedený v nevšední kvalitě reverse proof.

Stříbrná medaile vychází v nákladu čítajícím 500 číslovaných kusů.

Kód Kód: 3563
Kategorie: Česká mincovna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: