Vážení sběratelé, z důvodu dovolené od 1.7. až 14.7. budou případné objednávky vyřízeny až následovně. Krásné léto Vám přeje kolektiv NumArt!

Sada oběžných mincí 2024 Česká republika stand

Neohodnoceno
Novinka
somcr2024stdblistr01 1024
890 Kč
Skladem (1 ks)

Ročníková sada oběžných mincí ČR v kvalitě stand

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává ucelenou sadu českých oběžných mincí, které jsou doplněny pamětním žetonem a uloženy do elegantního balení s motivy České republiky. Ani rok 2024 není výjimkou.

S kovovými platidly přicházíte do styku téměř každý den, ale zamysleli jste se někdy nad tím, co vlastně vyobrazuje jejich reliéf? Korunová mince nese Svatováclavskou korunu a dvoukoruna předkládá gombík – tedy ozdobný šperk z časů Velkomoravské říše. Mince s vyššími nominálními hodnotami pak patří architektuře České republiky. Pětikoruna připomíná legendární Karlův most přes řeku Vltavu. Desetikoruna patří Petrovu – tedy panoramatu brněnské katedrály svatého Petra a Pavla. Dvacetikoruna je věnována pomníku svatého Václava z pražského Václavského náměstí. Padesátikoruna, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí světa, nese seskupení Karlova mostu, Národního divadla, kostela sv. Mikuláše a Pražského hradu s katedrálou sv. Víta – čili jedinečných staveb charakteristických pro naše hlavní město.

V sadě najdete šest oběžných mincí, které byly vyrobeny šetrnějším způsobem než peníze, jež se dostávají do oběhu. Na každé minci je vyražen letopočet 2024. V reliéfu doprovodného pamětního žetonu, který je dílem medailéra Davida Špryňara, se pak objevují rozličné pražské pamětihodnosti. Zatímco averzní strana předkládá pohled na hlavní město s Petřínskou rozhlednou v popředí, reverzu vévodí Staroměstský orloj s detailem astronomického ciferníku.

Balení sady má podobu česko-anglického leporela plného fotografií a zajímavostí o pamětihodnostech České republiky.

Kód Kód: 5025
Jméno značky: Česká mincovna
Kategorie: Sady mincí ČR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: