Vážení sběratelé, z důvodu dovolené od 1.7. až 14.7. budou případné objednávky vyřízeny až následovně. Krásné léto Vám přeje kolektiv NumArt!

Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2022 ruthenium selekt. pokov Au stand VÝROČÍ

Neohodnoceno

Nominální hodnota: 1 NZD

Autor: Asamat Baltaev, DiS. 

Ryzost: Ag 999 / 1000

Váha: 31,1 g

Průměr: 37 mm

Balení: černá kožená etue, kapsle

Ilustrativní foto

2 300 Kč
Skladem (1 ks)

„Čeští lvi“ – investiční mince České mincovny – sice slouží k uložení peněžních prostředků do drahých kovů, ale jejich propracovaný reliéf láká také každého, kdo chce rozšířit svou numismatickou sbírku nebo věnovat výjimečný dárek. Krásu stříbrné mince s ročníkem 2022 podtrhuje hned dvojí pokovení – vzácným zlatem a nevšedním rutheniem.

 

Mimořádná varianta investiční mince Český lev vyniká promyšlenou hrou barev, jež se v mincovnictví často nevidí. Stříbrná ražba je pokryta vrstvičkou šedočerného ruthenia – ušlechtilého materiálu, který je nejvzácnějším z triády platinových kovů. Ústřední reliéf je pak ještě selektivně pozlacen, což minci propůjčuje výrazný kontrastní vzhled.

 

Reverzní straně mince vévodí pozlacený motiv – netradičně realisticky zpracovaný český lev se Svatováclavskou korunou na hlavě. Kompozici dotvářejí lipové lístky. Averzní strana pak předkládá orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev, DiS. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2022.

V roce 2022 uplynulo 5 let od vydání prvního „Českého lva“. U příležitosti tohoto jubilea se v reliéfu mince objevuje ještě číslice 5.

Kód Kód: 3739
Kategorie: Stříbrné mince

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: