Tolar Město Schaffhausen 1620 Stará švýcarská konfederace

Neohodnoceno

Tolar Město Schaffhausen 1620 Stará švýcarská konfederace

8 000 Kč
Skladem (1 ks)

Tolar Město Schaffhausen 1620 Stará švýcarská konfederace

Ročník: 1620

Země: Stará švýcarská konfederace

Materiál: Ag 

Průměr: 41  mm

Váha: 29,8 g

 Poznámka: autentické foto

Schaffhausen je hlavním městem kantonu stejného jména, které se rozkládá na řece Rýn v severním Švýcarsku. Historie i tradice města je spojená s Rýnem a říční dopravou, protože se tu už v minulosti protínaly obchodní cesty.

Město, jehož vznik je datován přibližně kolem roku 1000, leží na místě středověkého překladiště zboží. Už ve středověku se stalo městským státem, který  v roce 1045 razil vlastní mince. Jisté je, že od roku 1208 byl Schaffhausen svobodným říšským městem a od roku 1253 mělo město vlastní pečeť.

V 16. a 17. století nechal Schaffhausen razit tolary, které se nazývaly Bockstaler nebo Schaffhauser Taler. Na aversu tolaru je zobrazen znak Schaffhausenu s beranem vyskakujícím z brány věže, kterou lidé nazývali Bock. Na reversu je zobrazena jednoduchá nebo dvojitá císařská orlice. Na averzu je vyobrazen znak Schaffhausenu s beranem vyskakujícím z brány věže. Averzní podoba tolaru se objevuje již na motivu středověkých brakteátů (grošů) ze Schaffhausenu - beran vyskakující z věže.

 

 

Kód Kód: KOMR2
Kategorie: Stříbrné mince

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: